Taklit Mamullerle Mücadele Uyarı Bülteni

Değerli Meslektaşlarımız,

 

Federal Mogul Türkiye’nin 2004 yılından bu yana tescilli markalarının taklit üretimlerine yönelik başlattığı hukuksal mücadele sonucu şimdiye kadar 20.000 adetin üzerinde taklit ürün ele geçirildi.

Glyco, Nüral, Goetze, AE ve diğer Federal Mogul ürünleri başta olmak üzere Türkiye'nin bir çok il ve ilçesindeki çalışmalar sonucunda yapılan baskınlarda otomotiv sektöründen haksız kazanç elde edenlere karşı önemli başarılar sağlandı. FM Türkiye, tamircilerle rektifiyecilerimiz başta olmak üzere meslek kariyerlerine, araç sahibi müşterilerine ve motora zarar vermemek için bu çalışmaları ve baskınları kararlılıkla sürdürecektir.

Taklit mamullerle birlikte, Federal Mogul ürünlerinin kutu-renk, etiket, desen; markaların logo, görünüm ve dizaynlarının benzerlerinin yer aldığı ürünlerle sizlere göz yanılması ve bilinçaltı kandırmacaları ile mamul satmaya dönük çalışmaları da değerlendirip sizleri bilgilendirmeyi, bu konularda bilinçlendirmeyi bir vazife biliyoruz.

Kuşkusuz bu mücadelemizde yine en büyük destekçimiz sizler olacaksınız. Bu noktada en etkili mücadele taklit mamulu üreten veya pazarlayanların kaynağına inebilmektir. Sizlere piyasa fiyatlarının çok altında önerilen, kutu veya etiketin açık, yırtık, desenlerinin farklı veya başka farklı ambalajlarda ürünlerin sunulmak istenmesi v.s. gibi sizleri şüpheye düşürecek herhangi durumlarda, bir telefon kadar yakın bölge elemanlarımızla veya merkezdeki görevli arkadaşlarla temasa geçmenizi önemle rica ederiz.

Bugüne kadar bu mücedelemizde sizlere sunduğumuz taklit mamuller ve yukarıda ifade edilen benzer ürünlerle dikkatinizi uyandırmaya çalıştığımız BÜLTENLER aşağıda linkte gösterilmektedir.

Kalitenin ve dürüstlüğün hakim olduğu bir piyasa ortamı dileği ile hepinize hayırlı kazançlar dileriz.

 

Saygılarımızla,

Abdullah OYMACI

Satış Sonrası Teknik Hizmetler Şefi

 

Taklit Mamullerle Mücadele Uyarı Bülteni