FEDERAL-MOGUL POWERTRAIN OTOMOTİV A.Ş

ARSLANBEY FABRİKASI

90 dönüm arazi üzerinde 2014 yılında temeli atılan Arslanbey tesisleri 2015 itibarıyla20.000 m2 kapalı alana ulaşmıştır. Federal-Mogul Türkiye’nin ileri teknoloji  içeren yeni yatırımlarına ev sahipliği yapacak olan Arslanbey tesisi 378 çalışanı ile  büyümeye devam ederek Avrupanın en büyük HD-LVD ( Ağır Vasıta ve Hafif Ticari ) çelik piston (monosteel®)  üretimini yapacak kompleksi olacaktır.

 Arslanbey tesisinde aynı zamanda Ağır Vasıta için aluminyum Orijinal Ekipman üretimi ve aynı zamanda tamir sektörü için de alüminyum piston üretimi yapılmaktadır. Arslanbey tesislerinde 350 bin adet Orijinal Ekipman ağır vasıta Monosteel® piston, 4,900,000 adet Hafif Dizel motorlar için LVD çelik piston üretimi ve ayrıca 2,500,000 adet yedek parça hafif ve ağır vasıta alüminyum piston ve pim kapastesi mevcuttur.

Arslanbey Federal-Mogul Türkiye’nin ilerideki yeni projelerine de yer verecek şekilde tasarlanmış olup Piston pimi tesisleri de Arslanbey kompleksi içerisinde üretime devam edecektir. Arslanbey fabrikası yedek parça olarak ürettiği Avrupa ve Türkiye’de en çok tercih edilen Nüral Marka pistonları ile sektöre öncülük etmektedir.

2015 yılı  itibariyle Arslanbey Tesislerimizde Bentley, Perkins,Volvo, Scania, Caterpillar, JCB, Isuzu, Ford, Iveco, Daimler gibi dünyanın dev marklarına OEM piston üretimi yapılmaktadır.