izmit

sapanca_btn

Arslanbey Fabrika

Tesisler

FEDERAL-MOGUL  POWERTRAIN OTOMOTİV A.Ş

İZMİT FABRİKASI

Federal-Mogul’un Avrupa’daki ikinci büyük üretim tesisi olan İzmit fabrikası 60 dönüm arazi üzerinde 30.000 metrekarelik kapalı alana sahiptir.Bu alanın 16.000 metrekarelik kısmı Federal Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesislerinden kiralanmış olup bu alanda üretim faaliyeti gerçekleştirilmektedir. Çoğunluğunu deneyimli mühendislerin oluşturduğu yaklaşık 800 çalışanıyla İzmit tesisleri Bentley gibi dünyanın en prestijli otomobillerine ve diğer önemli markalara piston üretmektedir. Federal-Mogul İzmit tesislerinde piston üretiminin büyük bölümü robot sistemler tarafından yapılırken, özel işçilik gerektiren üretim bölümlerinde deneyimli elemanlar çalışmaktadır. 

2002 yılında 2,4 milyon adet piston üreten İzmit Tesisleri 2010 yılında bu sayıyı 12 milyona çıkarmıştır. Federal-Mogul, piston üretimi ile otomotiv sektörünün geleceğine damgasını vurmuştur.  Federal-Mogul  İzmit tesisleri Avrupa, Amerika ve Japonya’ya Bentley, Volvo, Scania, Ford, Renault, Caterpillar, Isuzu, FIAT, Peugeot , Perkins,BMW,MAN ve Mercedes-Benz için de orijinal ekipman pistonlar ihraç ediyor.

 

FEDERAL-MOGUL  POWETRAIN OTOMOTİV  A.Ş

SAPANCA FABRİKASI

Doğayla iç içe, 100 dönüm arazi üzerinde 24.000 metrekare kapalı alanda kurulu olan Federal-Mogul Sapanca tesisleri yaklaşık 550 kişilik uzman kadrosuyla dünyanın ünlü otomobilleri için segman ve silindir gömleği üretiyor. 

Yıllık 33 milyon adet segman ve 8 milyon adet gömlek üretim kapasitesine ulaşan Federal-Mogul  Sapanca başta BMW, Mercedes-Benz, Honda, Volkswagen,Audi, Renault, Peugeot, MAN,MTU ve Volvo olmak üzere birçok tanınmış otomobil markasına orijinal ekipman silindir gömleği ve segman üretiyor. 

Dünyada segman konusunda bir numara olan Alman markası Goetze teknolojisini kullanan Federal-Mogul Sapanca tesislerinde üretilen segmanlara uygulanan patentli özel uygulama ve kaplama teknolojileri, otomobil ve büyük hacimli motorların yüksek performansını sağlamaktadır. 

 

FEDERAL-MOGUL POWETRAIN OTOMOTİV A.Ş

ARSLANBEY  FABRİKASI

10.000 Metrekare kapalı alan toplam 60.000 Metrekare aland Avrupanın en büyük HD-LVD çelik piston ve pim üretim tesisi. Yıllık 400.000 adetlik HD çelik piston üretimi ile dünyanın en büyük OEM' lere orjinal ekipman veren üretim tesisi.

Federal Mogul Arslanbey Tesislerinde ;

Bentley,Perkins,Volvo,Scaına,Caterpıllar,JCB,Isuzu,Ford,Iveco,Daimler markasına orijinal ekipman üretiyor.

 

 

KALİTE VE ÇEVRE

Ticari başarılarının yanında Federal-Mogul Türkiye’nin Sapanca ve İzmit’teki fabrikaları evsel atık, ultrafiltrasyon,  kimyasal arıtma ve toz emme tesisleriyle doğal hayata ve çevre temizliğine özen gösteren işletmeler olarak örnek oluşturuyor. Federal-Mogul Sapanca ve İzmit tesisleri;  doğanın korunduğu, ekolojik sisteme saygılı mimarileri ile örnek tesisler olarak adlandırılmaktadırlar.  Üretimdeki ileri teknoloji arıtma tesislerinde de kullanılmaktadır. Federal-Mogul Türkiye geri dönüşüm ve çevreye duyarlılık açısından örnek oluşturacak projelere imza atmaktadır. Otomotiv sektörünü geleceğe taşıyan yenilikçi misyonuyla, Federal-Mogul Türkiye tasarım ve üretimin yanında kalite, çevre ve çalışanlarının güvenliği konularında duyarlılığını aldığı sertifikalarla da belgeliyor. 

1999 yılında ISO 9001 VE QS 9000, 2001 yılında ISO 14001 ve 2002 yılında aldığı ISO/TS 16949 sertifikalarının ardından 2004 yılında OHSAS 18001 belgesiyle başarısını bir kez daha kanıtlayan Federal-Mogul kalite standartlarında istikrarını yıllar boyunca sürdürmektedir. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan Federal-Mogul  kalitesini, teslimattaki başarısını ve yüksek performansını prestijli otomotiv firmalarından aldığı ödüllerle de ispatlıyor. Geleceğin teknolojilerini kullanan Federal-Mogul, çevreye saygı konusunda  da sektörün öncüsü olmayı sürdürmektedir.